blog-post-img-1548

Lustracja pola w gminie Żnin

Specjaliści Linii Perfekt na prośbę klienta przeprowadzili lustrację 7 ha plantacji kukurydzy (gmina Żnin), na której rolnik dostrzegł niedobory.

Diagnoza

Na plantacji stwierdzono ewidentne niedobory: magnezu, molibdenu, cynku, fosforu i porażenie kilku rzędów powstałe w wyniku nałożenia się oprysku herbicydowego. Zauważalne były też efekty zbyt szybkiej jazdy podczas siewu kukurydzy.

Zalecenia

Specjaliści Linii Perfekt wykonali dokumentację fotograficzną plantacji. Zalecono uzupełnienie mikroelementów przez zastosowanie Perfekmikro, pobudzenie roślin do wzrostu przez zastosowanie Fyllotonu, uzupełnienie magnezu i cynku przez zastosowanie Adob Zn i 5kg siarczanu magnezu/ha. Po tygodniu od 1 zabiegu zalecono uzupełnienie fosforu przez zastosowanie Perfektphosu w dawce 2l/ha.

Podsumowanie

W tej sytuacji tylko szybkie działanie interwencyjne jest w stanie zaspokoić potrzeby pokarmowe tej plantacji. Zadaniem preparatu Fylloton będzie ratowanie obumierających w skutek porażenia herbicydem roślin.Wkrótce zdjęcia z efektami po zastosowanych zabiegach. kukurydza_niedobory_znin-5 kukurydza_niedobory_znin-4 kukurydza_niedobory_znin-3 kukurydza_niedobory_znin-2 kukurydza_niedobory_znin-1

Brak komentarzy