blog-post-img-1491

Doradcy Linii Perfekt w terenie!

Specjaliści Linii Perfekt na prośbę klienta przeprowadzili lustrację 10 ha plantacji kukurydzy (Rozstrzębowo), na której rolnik dostrzegł niedobory.

Diagnoza

Na plantacji 11 dni po zabiegu Maister Power w dawce 1.3-1.5 l/ha wszystkie występujące chwasty znajdują się w fazie zamierania. Są żółte, zwinięte, kruche i bardzo słabe. Część plantacji jest na glebie o niższej klasie bonitacyjnej i głównie tam wystąpiły ewidentne niedobory fosforu. Liście mają antocyjanowe przebarwienia. Na pozostałej części natomiast ewidentnie brakuje magnezu – pojawiają się jasnożółte/białe przebarwienia wzdłuż liścia po obu stronach nerwu. Brakuje też cynku.

 

liniaperfekt_niedobory_cynku_i_magnezu liniaperfekt_niedobory_fosforu

Zalecenia

Specjliści Linii Perfekt wykonali dokumentację fotograficzną plantacji. Zalecono uzupełnienie mikroelementów przez zastosowanie Perfekmikro, pobudzenie roślin do wzrostu przez zastosowanie Fyllotonu, uzupełnienie magnezu i cynku przez zastosowanie Adob Zn i 5kg siarczanu magnezu/ha. Po tygodniu od 1 zabiegu zalecono uzupełnienie fosforu przez zastosowanie Perfektphosu w dawce 2l/ha.

Podsumowanie

10l Fylloton, 20l Perfekmikro, 10kg Adob Zn, 50kg siarczan magnezu i 20l Perfektphos. Wkrótce zdjęcia z efektami po zastosowanych zabiegach.

 

Brak komentarzy