blog-post-img-1491

Doradcy Linii Perfekt w terenie!

Specjaliści Linii Perfekt na prośbę klienta przeprowadzili lustrację 10 ha plantacji kukurydzy (Rozstrzębowo), na której rolnik dostrzegł niedobory.

Diagnoza

Na plantacji 11 dni po zabiegu Maister Power w dawce 1.3-1.5 l/ha wszystkie występujące chwasty znajdują się w fazie zamierania. Są żółte, zwinięte, kruche i bardzo słabe. Część plantacji jest na glebie o niższej klasie bonitacyjnej i głównie tam wystąpiły ewidentne niedobory fosforu. Liście mają antocyjanowe przebarwienia. Na pozostałej części natomiast ewidentnie brakuje magnezu – pojawiają się jasnożółte/białe przebarwienia wzdłuż liścia po obu stronach nerwu. Brakuje też cynku.

 

liniaperfekt_niedobory_cynku_i_magnezu liniaperfekt_niedobory_fosforu

Zalecenia

Specjliści Linii Perfekt wykonali dokumentację fotograficzną plantacji. Zalecono uzupełnienie mikroelementów przez zastosowanie Perfekmikro, pobudzenie roślin do wzrostu przez zastosowanie Fyllotonu, uzupełnienie magnezu i cynku przez zastosowanie Adob Zn i 5kg siarczanu magnezu/ha. Po tygodniu od 1 zabiegu zalecono uzupełnienie fosforu przez zastosowanie Perfektphosu w dawce 2l/ha.

Podsumowanie

10l Fylloton, 20l Perfekmikro, 10kg Adob Zn, 50kg siarczan magnezu i 20l Perfektphos. Wkrótce zdjęcia z efektami po zastosowanych zabiegach.

 

Brak komentarzy

There are no comments in this article, be the first to comment!

Leave a Reply

Rules of the Blog
Do not post violating content, tags like bold, italic and underline are allowed that means HTML can be used while commenting. Lorem ipsum dolor sit amet conceur half the time you know i know what.